Podsumowanie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Dziewcząt

Kadra Mazowsza prowadzona przez trenera Tomasza Pakiełę zajęła III miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży rozgrywanej w dniach 10-13 maja w Nowej Soli k. Zielonej Góry.

Zawodniczki z województwa mazowieckiego po trzech pewnie wygranych meczach grupowych awansowały do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie. W walce o awans do fazy madalowej musiały zmierzyć się z kadrą województwa warmińsko-mazurskiego. Dwa pierwsze sety to bardzo wyrównana gra z obu stron i po dwóch partich mieliśmy remis 1:1. Dwa kolejne sety to już jednak wyraźna przewaga naszych reprezentantek i zwycięstwo w całym meczu 3:1. W półfinale przeciwnikiem Mazowsza było województwo łódzkie. Początek spotkania miały bardzo dziwny przebieg. Pierszego seta 25:13 wygrywają mazowszanki, żeby w kolejnych dwóch partiach ulec 25:12. Dużo więcej emocji było w czwartej partii. Wygrana Mazowsza 25:21 oznaczała, że o awansie do finału roztrzygać miał tiebreak. Decydująca partia była bardzo emocjonująca i stała na wysokim poziomie. O zwycięstwie zadecydowała praktycznie jedna akcja i niestety o ten przysłowiowy włos lepsze okazały się zawodniczki z województwa łódzkiego zwyciężając 15:13. Nie zabrakło również emocji w meczu o brązowy medal, o który nasza reprezentacja zmierzyła się z Kadrą Śląska. Z czterosetowej batalii to jednak mazowszanki wyszły zwycięską ręką i mogły cieszyć się z brązowych medali. W meczu finałowym również w czterech setach pomorskie pokonało łódzkie 3:1.
To bardzo duży sukces mazowieckiej siatkówki, potwierdzający kolejny raz, że poziom siatkówki żeńskiej w naszym województwie stoi na bardzo wysokim poziomie. Tym bardziej cieszy fakt, że bardzo duży udział miały w tym zawodniczki i trener naszego klubu.

Mazowieckie - Opolskie 2:0 (25:14, 25:14)
Mazowieckie - Lubelskie 2:0 (25:20, 25:14)
Mazowieckie - Podkarpackie 2:1 (25:17, 21:25, 15:10)
1/4 finału Mazowieckie - Warmińsko-Mazurskie 3:1 (28:26, 21:25, 25:15, 25:17)
1/2 finału Mazowieckie - Łódzkie 2:3 (25:13, 12:25, 12:25, 25:21, 13:15)
o 3 miejsce Mazowieckie - Śląskie 3:1 (22:25, 25:23, 25:17, 25:22)