pzps

 

 siatkaorg leftt

 

Jesteś tutaj: GłównaAktualności

Aktualności

Brąz MP dla Wołomina

Jest upragniony medal Mistrzostw Polski dla wołomińskich młodzików! Para Bartosz Firszt i Marcin Gałązka pod wodzą trenera Kamila Trzcińskiego w dniach 30-31 lipca 2014 r. wywalczyła w Warszawie brązowy medal Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej młodzików. Jest to największy sukces w historii wołomińskiej siatkówki plażowej.

Najpierw chłopcy pod koniec czerwca zdobyli plażowe Mistrzostwo Mazowsza, następnie w Starych Jabłonkach z drugiego miejsca awansowali do turnieju finałowego. Słowa podziękowania należą się tutaj Adamowi Sowie, który w ostatniej chwili zgodził się pojechać w zastępstwie pierwszego trenera i pomógł w wywalczeniu awansu do Finałów.

Przypomnijmy tylko, że w tym sezonie wraz ze swoim zespołem chłopcy zdobyli na hali Mistrzostwo Mazowsza młodzików, Mistrzostwo II ligi kadetów oraz 5 miejsce na Mistrzostwach Polski.Bartosz Firszt w lipcu wraz z kadrą Mazowsza brał udział w Turnieju Nadziei Olimpijskich (siatkówka halowa) w Spale i został powołany na zgrupowanie reprezentacji Polski rocznika 1999. Natomiast Marcin Gałązka został zaproszony na ogólnopolskie zgrupowanie do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Siatkówce Plażowej w Łodzi.

Te wszystkie powołania i sukcesy to owoc ciężkiej 5-letniej pracy obojga zawodników, ich trenerów (Mieczysława Rosłana, Karola Moczydłowskiego, Kamila Trzcińskiego) oraz drużyny bez której nie mieliby z kim trenować i wyjeżdżać na zawody.

Poprawiono: poniedziałek, 04, sierpień 2014 10:41

Klasyfikacja sezonu 2013/2014

Wydział Gier i Dyscypliny, w załączeniu przedstawia klasyfikację końcową Mistrzostw Mazowsza w rozgrywkach młodzieżowych w kategoriach kadetka/kadet i juniorka/junior.

 

Plików:
Klasyfikacja
Data 2014-07-29 Wielkość 77.18 KB Download 202

Poprawiono: wtorek, 29, lipiec 2014 11:03

Zgłoszenie klubów do rozgrywek w sezonie 2014/2015

Zasady zgłaszania klubów do rozgrywek sezonu 2014/2015:

  • Zgłaszanie klubu do rozgrywek odbywa się wyłącznie na formularzu zamieszczonym poniżej:

Plik w "nowym" excelu:

Zgłoszenie na sezon 2014/2015
Data 2014-07-15 Wielkość 2.69 MB Download 360

Plik w "starym" excelu

Zgłoszenie na sezon 2014/2015 stary excel
Data 2014-07-24 Wielkość 1.46 MB Download 162

  • Termin przesłania formularza: rozgrywki młodzieżowe: do dnia 15 sierpnia 2014 r., rozgrywki seniorskie: do dnia 1 września 2014 r.

UWAGA!!! Skany formularzy bez podpisu osób upoważnionych do reprezentowania klubu oraz pięczątki klubowej nie będą przyjmowane.

Przewodniczący Wydziału Gier i Dyscypliny

Maciej Opiłowski

Poprawiono: czwartek, 24, lipiec 2014 07:15

Mazowsze z dwoma medalami OOM

Mazowieckie pokonało Pomorskie 3:1 (25:23, 19:25, 25:23, 25:12) w finale turnieju dziewcząt, a Łódzkie - Mazowieckie 3:2 (25:23, 25:20, 19:25, 15:25, 15:11) w decydującym meczu rywalizacji chłopców XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu. Uczestnicy byli zachwyceni ceremonią zakończenia, która odbyła się w Hali Stulecia, gdzie we wrześniu rozegrane zostaną mecze m.in. z udziałem reprezentacji Polski, FIVB Mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014.

- Uśmiechnięte twarze zawodniczek i zawodników były dla organizatorów i gospodarzy zawodów najlepszym podziękowaniem - powiedział prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Wachowiak. - Decydujące mecze turnieju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zostały rozegrane w Hali Stulecia. Towarzyszyła im oprawa taka jaka jest na meczach ORLEN i PlusLigi. Wszystko odbyło się bardzo profesjonalnie.

W czasie dekoracji zawodniczkom i zawodnikom zostały wręczone symbole olimpijskie. - Dokonał tego olimpijczyk z Atlanty Krzysztof Janczak. Chcieliśmy w ten sposób zachęcić młodych ludzi do pracy oraz treningu i życzyć, żeby w trakcie swoich sportowych karier dotarli do podium igrzysk - dodał Mirosław Wachowiak.

W Hali Stulecia obecny był inny nasz znakomity zawodnik Dawid Murek. Były reprezentant Polski dopingował swoją córkę, która grała w barwach województwa śląskiego i zdaniem obserwatorów odziedziczyła talent po ojcu.

Finałowe mecze dostarczyły dużo dramaturgii. - W fazie grupowej spotkaliśmy się z Mazowszem i wygraliśmy 3:1. Niestety, w finale rywalki były lepsze, które zagrały z ogromną ambicją oraz determinacją. Walczyły dosłownie jak lwice. Przez pierwsze trzy sety gra była wyrównana, w czwartym oddaliśmy pole - powiedział II trener reprezentacji woj. pomorskiego, Leszek Sintek.

Reprezentację Pomorza prowadził Szymon Żołędziewski, który na co dzień pracuje z UKS Orzeł Malbork, zespołem odnoszącym sukcesu w siatkówce młodzieżowej.

- Drużyna naszego województwa była oparta na trzech klubach - UKS Orle, Enerdze Gedanii i UKS Libero Starogard Gdański. Ten ostatni jest mistrzem Polski gimnazjów więc srebrny medal we Wrocławiu jest kontynuacją sukcesów - dodał Leszek Sintek

Rywalizację w OOM we Wrocławiu oglądali wiceprzewodniczący Wydziału d/s Młodzieży PZPS - Wojciech Góra i Dariusz Pomykalski. - Polski Zwiazek Piłki Siatkowej nadał zawodom młodzieżowym wysoką rangę. Mecze młodzików, kadetów czy juniorów muszą mieć odpowiednią oprawę. Ceremia zakończenia podobała młodzieży, podobnie jak otwarcie całej Olimpiady, które było pięknym widowiskiem przy fontannach przy Hali Stulecia. Gospodarzom turnieju siatkówki ze Stanisławem Łopacińskim należą się słowa podziękowania - zakończył Wojciech Góra.

Poprawiono: sobota, 05, lipiec 2014 16:42

Na koniec juniorki i juniorzy

Mistrzostwami Mazowsza Juniorek i Juniorów zakończyliśmy oficjalnie cykl zawodów w siatkówce plażowej. W najstarszej kategorii młodzieżowej wystartowało 23 pary żeńskie i 16 zespołów męskich. Klasyfikacja zawodów w zakładce „Plażówka”.

Pośród juniorek bez niespodzianek. Ostatni raz na najwyższym stopniu podium rozgrywek młodzieżowych stanęły tegoroczne maturzystki: Alicja Zięba i Anna Maciejewska z UKS Ateny Warszawa. Na drugim stopniu uplasowały się klubowe koleżanki: Gabriela Kasprzyk i Magda Morawska. Brązowy medal dla kolejnych weteranek zmagań plażowych: Moniki Chudek i Gabrieli Osewskiej (UKS Plas Warszawa), które zachwycały sędziów niezwykłymi kreacjami plażowymi =). Czwarte miejsce to kolejny sukces UKS Atena Warszawa. Paulina Paprocka i Kamila Andrzejczuk rzutem na taśmę weszły do finałowej czwórki.

W rozgrywkach juniorów złote medale po ciężkich bojach zdobyli zawodnicy RCS Czarnych Radom: Piotr Filipowicz i Mateusz Soból. Ze srebrem z zawodów wyjechali juniorzy UMKS MOS Wola Warszawa: Kajetan Kulik i Mateusz Koncewicz. Brązowe medale dla Pawła Burczaka i Dominika Jaglarskiego. Zawodnicy reprezentują MOS, jednakże trzeba uczciwie powiedzieć iż szlifów plażowych uczył ich Bartosz Kujawski. Czwarte miejsce, ostatnie premiowane awansem do półfinałów MP zajęła para UKS Tempo Przysuchy: Paweł Jedynak i Adam Ślęzak.

Poprawiono: wtorek, 24, czerwiec 2014 08:19

Strona 1 z 63

Wyszukaj

Free business joomla templates