• Termin przesłania formularza: rozgrywki młodzieżowe: do dnia 15 sierpnia 2014 r., rozgrywki seniorskie: do dnia 1 września 2014 r.

UWAGA!!! Skany formularzy bez podpisu osób upoważnionych do reprezentowania klubu oraz pięczątki klubowej nie będą przyjmowane.

Przewodniczący Wydziału Gier i Dyscypliny

Maciej Opiłowski

Poprawiono: czwartek, 24, lipiec 2014 07:15

Mazowsze z dwoma medalami OOM

Mazowieckie pokonało Pomorskie 3:1 (25:23, 19:25, 25:23, 25:12) w finale turnieju dziewcząt, a Łódzkie - Mazowieckie 3:2 (25:23, 25:20, 19:25, 15:25, 15:11) w decydującym meczu rywalizacji chłopców XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu. Uczestnicy byli zachwyceni ceremonią zakończenia, która odbyła się w Hali Stulecia, gdzie we wrześniu rozegrane zostaną mecze m.in. z udziałem reprezentacji Polski, FIVB Mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014.

- Uśmiechnięte twarze zawodniczek i zawodników były dla organizatorów i gospodarzy zawodów najlepszym podziękowaniem - powiedział prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Wachowiak. - Decydujące mecze turnieju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zostały rozegrane w Hali Stulecia. Towarzyszyła im oprawa taka jaka jest na meczach ORLEN i PlusLigi. Wszystko odbyło się bardzo profesjonalnie.

W czasie dekoracji zawodniczkom i zawodnikom zostały wręczone symbole olimpijskie. - Dokonał tego olimpijczyk z Atlanty Krzysztof Janczak. Chcieliśmy w ten sposób zachęcić młodych ludzi do pracy oraz treningu i życzyć, żeby w trakcie swoich sportowych karier dotarli do podium igrzysk - dodał Mirosław Wachowiak.

W Hali Stulecia obecny był inny nasz znakomity zawodnik Dawid Murek. Były reprezentant Polski dopingował swoją córkę, która grała w barwach województwa śląskiego i zdaniem obserwatorów odziedziczyła talent po ojcu.

Finałowe mecze dostarczyły dużo dramaturgii. - W fazie grupowej spotkaliśmy się z Mazowszem i wygraliśmy 3:1. Niestety, w finale rywalki były lepsze, które zagrały z ogromną ambicją oraz determinacją. Walczyły dosłownie jak lwice. Przez pierwsze trzy sety gra była wyrównana, w czwartym oddaliśmy pole - powiedział II trener reprezentacji woj. pomorskiego, Leszek Sintek.

Reprezentację Pomorza prowadził Szymon Żołędziewski, który na co dzień pracuje z UKS Orzeł Malbork, zespołem odnoszącym sukcesu w siatkówce młodzieżowej.

- Drużyna naszego województwa była oparta na trzech klubach - UKS Orle, Enerdze Gedanii i UKS Libero Starogard Gdański. Ten ostatni jest mistrzem Polski gimnazjów więc srebrny medal we Wrocławiu jest kontynuacją sukcesów - dodał Leszek Sintek

Rywalizację w OOM we Wrocławiu oglądali wiceprzewodniczący Wydziału d/s Młodzieży PZPS - Wojciech Góra i Dariusz Pomykalski. - Polski Zwiazek Piłki Siatkowej nadał zawodom młodzieżowym wysoką rangę. Mecze młodzików, kadetów czy juniorów muszą mieć odpowiednią oprawę. Ceremia zakończenia podobała młodzieży, podobnie jak otwarcie całej Olimpiady, które było pięknym widowiskiem przy fontannach przy Hali Stulecia. Gospodarzom turnieju siatkówki ze Stanisławem Łopacińskim należą się słowa podziękowania - zakończył Wojciech Góra.

Poprawiono: sobota, 05, lipiec 2014 16:42

Na koniec juniorki i juniorzy

Mistrzostwami Mazowsza Juniorek i Juniorów zakończyliśmy oficjalnie cykl zawodów w siatkówce plażowej. W najstarszej kategorii młodzieżowej wystartowało 23 pary żeńskie i 16 zespołów męskich. Klasyfikacja zawodów w zakładce „Plażówka”.

Pośród juniorek bez niespodzianek. Ostatni raz na najwyższym stopniu podium rozgrywek młodzieżowych stanęły tegoroczne maturzystki: Alicja Zięba i Anna Maciejewska z UKS Ateny Warszawa. Na drugim stopniu uplasowały się klubowe koleżanki: Gabriela Kasprzyk i Magda Morawska. Brązowy medal dla kolejnych weteranek zmagań plażowych: Moniki Chudek i Gabrieli Osewskiej (UKS Plas Warszawa), które zachwycały sędziów niezwykłymi kreacjami plażowymi =). Czwarte miejsce to kolejny sukces UKS Atena Warszawa. Paulina Paprocka i Kamila Andrzejczuk rzutem na taśmę weszły do finałowej czwórki.

W rozgrywkach juniorów złote medale po ciężkich bojach zdobyli zawodnicy RCS Czarnych Radom: Piotr Filipowicz i Mateusz Soból. Ze srebrem z zawodów wyjechali juniorzy UMKS MOS Wola Warszawa: Kajetan Kulik i Mateusz Koncewicz. Brązowe medale dla Pawła Burczaka i Dominika Jaglarskiego. Zawodnicy reprezentują MOS, jednakże trzeba uczciwie powiedzieć iż szlifów plażowych uczył ich Bartosz Kujawski. Czwarte miejsce, ostatnie premiowane awansem do półfinałów MP zajęła para UKS Tempo Przysuchy: Paweł Jedynak i Adam Ślęzak.

Poprawiono: wtorek, 24, czerwiec 2014 08:19

Kadetki i Kadeci po Mistrzostwach Mazowsza

W dniach 14-15.06 odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Kadetek i Kadetów w siatkówce plażowej. W zawodach wzięło udział 35 zespołów żeńskich i 18 drużyn męskich. Klasyfikacja w zakładce "Plażówka".

Mistrzyniami Mazowsza Kadetek została para faworytek, rozstawionych z numerem pierwszym, zawodniczek reprezentujacych MUKS Spartę Warszawa oraz UMKS MOS Wolę: Aleksandra Bator i Weronika Brzuzy. Na drugim stopniu podium, po wspaniałym i emocjonującym finale uplasowały się Gabriela Kasprzyk i Marta Łodej z UKS Atena Warszawa. Trzecie miejsce i brązowe medale dla zespołu OTPS Nike Ostrołęka / UMKS MOS Wola: Pauliny Niedźwieckiej i Anny Pawłowskiej, które w małym finale pokonały zespół NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki: Paulinę Bartołowicz i Aleksandrę Świątkowską.

Mistrzostwo Mazowsza Kadetów dla: Aleksander Kacperkiewicz i Daniel Grzymała. Srebrne medale przypadły Dominikowi Grotowi i Michałowi Dryńskiemu, zaś brązowe Kacprowi Żabickiemu i Mateuszowi Rećko. Tak wiec całe podium zajeły zespoły UMKS MOS Wola Warszawa. Ostatnie miejsce premiowane awansem do półfinałów MP zajęla para RCS Czarnych Radom: Maciej Pożyczka i Kacper Jaskulski.

Poprawiono: poniedziałek, 23, czerwiec 2014 08:58

Na plaży rozdano medale najmłodszym

Podczas minionego weekendu odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Młodziczek i Młodzików w siatkówce plażowej. W zawodach wzięło udział 23 zespoły żeńskie i 17 drużyn męskich. Podczas piątkowych eliminacji, rozgrywanych systemem „brazylijskim” wyłoniono drużyny które w niedzielę przystąpiły do gry w turnieju głównym. Klasyfikacja w zakładce "Plażówka".

Mistrzyniami Mazowsza Młodziczek zostały faworytki, rozstawione z numerem pierwszym, zawodniczki UKS Atena Warszawa: Maja Karolak i Aleksandra Gutowska. Na drugim stopniu podium uplasowały się Katarzyna Maj i Magdalena Tomaszewska z SMS Warszawa. Trzecie miejsce stanowiło miłą niespodziankę nawet dla samego Trenera z UKS Esperanto Warszawa, gdy Aneta Matczak i Alicja Cybulska w walce o brąz pokonały debiutantki na plaży, ale bardzo dobre zawodniczki na hali (brąz tegorocznych MP młodziczek) Klaudię Margalską i Paulinę Sobolewską z UKS Rosario Victoria Lubowidz.

Mistrzostwo Mazowsza Młodzików zdobył zespół reprezentujący MUKS Huragan Wołomin: Bartosz Firszt (Tata Mariusz był przez lata znakomitym zawodnikiem TS Stolarki Wołomin) i Marcin Gałązka. Srebrne medale przypadły zawodnikom KS Metra Warszawa – Dominikowi Żukowskiemu i Jackowi Sałajczykowi. W zeszłym roku chłopców z gry wyeliminował brak ważnych badań medycyny sportowej, w tym roku dopełnili formalności i zasłużenie znaleźli się w gronie finalistów. O brązowy medal walczyły zespoły UMKS MOS Wola Warszawa. Ostatecznie Patryk Belkiewicz i Michał Skibiński pokonali Mikołaja Ostrowskiego i Norberta Bonieckiego i stanęli na trzecin stopniu podium.

Poprawiono: poniedziałek, 09, czerwiec 2014 12:39