siatkaorg leftt

Jesteś tutaj: GłównaAktualności

Aktualności

Derby Mazowsza w finale I ligi siatkarzy

Cuprum Mundo Lubin przegrało z Camperem Wyszków 1:3 (23:25, 25:22, 17:25, 18:25) w piątym meczu półfinału play off I ligi siatkarzy. W serii do trzech zwycięstw Camper wygrał 3-2.

- Oba zespoły od początku ryzykowały zagrawyką, choć nie zawsze przynosiło to efekty - powiedział trener Campera, Jan Such. - W trzecim i czwartym secie moi zawodnicy dali prawdziwy koncert gry. Z osiem asów zaserwował Tomasz Rutecki, wybrany MVP spotkana. Do drużyny wrócił Waldemar Świrydowicz. Jestem bardzo szczęśliwy. Nie tak dawno przejąłem w Wyszkowie zespół drugoligowy. Teraz awansowaliśmy do finału I ligi. I walczymy dalej. Nie jest to kres naszych możliwości.

W finałowym meczu podopieczni trenera Jana Sucha spotkają się z KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS, który wyeliminował MKS Banimex Będzin.

pzps.pl

Poprawiono: czwartek, 17, kwiecień 2014 12:12

AZS PW powalczy o piąte miejsce

Cerrad Czarni Radom przegrał z AZS Politechniką Warszawską 2:3 (25:17, 20:25, 25:20, 23:25, 14:16) w drugim meczu play off PlusLigi o miejsca 5-8. MVP Artur Szalpuk.

CERRAD CZARNI RADOM - AZS POLITECHNIKA WARSZAWSKA 2:3 (25:17, 20:25, 25:20, 23:25, 14:16)

Stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): 2:0 dla Politechniki

Czarni: Neroj, Kooistra, Gutkowski, Westphal, Grzechnik, Kamiński, Kowalski (libero) oraz Kędzierski, Wachnik, Radomski, Bołądź

Politechnika: Zatko, Adamajtis, Pawliński, Szalpuk, Gunia, Nowak, Potera (libero) oraz Stępień, Gontariu, Smoliński, Olenderek, Kaczorowski

Poprawiono: poniedziałek, 14, kwiecień 2014 18:43

MOS Wola ze srebrnym medalem MP. Smarzek MVP

Siatkarki UMKS MOS Wola Warszawa zdobyły srebrny medal mistrzostw Polski juniorek.W finale dziewczyny z Mazowsza uległy w meczu z broniącymy tutułu zawodniczkami Gedanii Gdańsk. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Malwina Smarzek.

Półfinały

UMKS MOS Wola Warszawa - UKS Orzeł Malbork 3:0 (26:24, 25:18, 25:20)

KS Pałac Bydgoszcz - Energa Gedania Gdańsk 1:3 (25:20, 21:25, 26:28, 16:25)

Mecz o III miejsce

KS Pałac Bydgoszcz – UKS Orzeł Malbork 3:0 (25:17, 25:11, 25:20) MVP: Zuzanna Pieczka.

Finał

UMKS MOS Wola Warszawa – Energa Gedania Gdańsk 1:3 (21:25, 26:24, 29:31, 26:28) MVP: Dominika Mras

Nagrody indywidualne:

Najlepsza atakująca: Malwina Smarzek (UMKS MOS Wola Warszawa)

Najlepsza blokująca: Julia Piotrowska (Energa Gedania Gdańsk)

Najlepsza broniąca: Anna Korabiec (KS Pałac Bydgoszcz)

Najlepsza przyjmująca: Magdalena Damaske (Energa Gedania Gdańsk)

Najlepsza rozgrywająca: Dominika Mras (Energa Gedania Gdańsk)

Najlepsza zagrywająca: Anna Stencel (PTPS Piła)

MVP: Malwina Smarzek (UMKS MOS Wola Warszawa

Poprawiono: poniedziałek, 07, kwiecień 2014 10:56

Wygrana AZS Politechniki Warszawskiej

AZS Politechnika Warszawska pokonała Cerrad Czarni Radom 3:0 (27:25, 25:19, 25:21) w pierwszym meczu o miejsca 5-8 PlusLigi. MVP Paweł Adamajtis. W rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzą warszawianie 1:0.

Początek pierwszej partii był wyrównany. Nieznaczną jednopunktową przewagę przed pauzą wypracowali radomianie. Chwilę przed przerwą pewnym ataku z lewego skrzydła popisał się Jakub Wachnik (8:7). Po wznowieniu gry do stanu (12:12) zespoły grały punkt za punkt. Potem serią dobrych zagrywek popisał się Juraj Zatko (15:12). Gospodarze do tego zaczęli ustawiać szczelny blok, dzięki czemu na drugiej przerwie technicznej objęli prowadzenie (16:12). Podopieczni Roberta Prygla nie złożyli broni. W końcówce również odpowiedzieli dobrym serwisem - m.in. Bartłomiej Bołądź (21:22). Końcówka premierowej odsłony meczu była zacięta. Ostatecznie o dwa punkty lepsi okazali się warszawianie. Najpierw sktecznie zaatakował Paweł Adamajtis, a chwilę później Bołądź posłał piłkę w aut.

Kolejnego seta lepiej zaczęli zawodnicy Cerradu Czarnych. Dzięki dobrej zagrywce Dirka Westphala i skutecznej grze w kontrze szybko objęli prowadzenie (4:1). Radomianie wypracowaną trzypunktową przewagę utrzymali na pierwszej pauzie (8:5). Chwilę przed przerwą dobrym atakiem popisał się Westphal. Jeszcze przed drugą przerwą role się odwróciły. Inicjatywę na parkiecie przejęli gospodarze (15:14). W dalszej części tej partii warunki gry dyktowali podopieczni Jakuba Bednaruka. Z kolei zawodnicy z Radomia mieli ogromny problem ze skończeniem akcji w pierwszym tempie. Ostatni punkt na wagę zwycięstwa w drugim secie zdobył Adamajtis (25:19).

Trzeci set z wysokiego „c” zaczęli gracze Politechniki, którzy na pierwszej pauzie po autowym ataku Wytze Kooistry objęli prowadzenie (8:4). Inżynierowie po wznowieniu gry kontynuowali swoją dobrą grę. Na drugiej przerwie technicznej utrzymali wypracowaną czteropunktową przewagę (16:12). Chwilę przed pauzą dobrym atakiem popisał się Adamajtis. Gospodarze do końca tej partii utrzymali koncentrację i zwyciężyli (25:21). W ostatniej akcji meczu dobrym atakiem ze środka popisał się Przemysław Smoliński.

plusliga.pl

Poprawiono: poniedziałek, 07, kwiecień 2014 10:52

BKS Aluprof - Siódemka SK bank Legionovia 3:1

W rywalizacji o miejsca 5-8 w ORLEN Lidze zapadło kolejne rozstrzygnięcie. BKS Aluprof pokonał po raz drugi ekipę Siódemki SK Bank Legionovii 3:1 (25:15, 21:25, 25:17, 25:23) i zagra o 5. lokatę. MVP meczu została Karolina Ciaszkiewicz-Lach.

Przed tygodniem w Legionowie pewnie wygrały bielszczanki bez straty seta. Więcej kłopotów miały przed własną publicznością. Dwa sety rozegrały bardzo spokojnie i pewnie, w dwóch to siatkarki Siódemki SK Bank dyktowały warunki. Ale do tie-breaka doprowadzić nie zdołały, mimo prowadzenia 22:18 w partii czwartej. Duża w tym zasługa świetnych kontr z lewego skrzydła Karoliny Ciaszkiewicz-Lach, MVP sobotniej konfrontacji.

Poprawiono: poniedziałek, 07, kwiecień 2014 10:50